Merhaba

cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Merhaba

merhaba

yeni eğitimler vermeye başlayacağım. Sormak istediğim, burada emek ve zaman harcayıp irşeyler oluşturmaya başlayacağım fakat eğitim almak isteyen insanlar ne kadar buraya giriyorlar? ben mesela tasarım konusunda eğitim vermek istesem bunun için gerekli öğrencileri nasıl bulacağım? Bu kondua udemy in bir çalışamsı desteği oluyormu bizim öğrenci bulma konusunda?

teşekkürler

9 Replies

Merhaba Gülay, 

Öncelikle bu platform ingilizce olduğu için her zaman Türkçe destek bulamayabilirsin. 🙂

Eğitim hazırladığında, öncelikle eğitimin kendini ispat etmeli. Kendin öğrenci bulabilirsin. Youtube, facebook, web siten vs. kanalıyla pazarlama yapabilirsin. Udemy'nin çok öğrencisi var. Güzel bir eğitim hazırlarsan elbette talep olacaktır. 

Sosyal medyayı ve neti verimli aktif kullanmak gerekiyor demekki 🙂

teşekkür ederim. Bana yol göstermiş oldunuz.

udemy kendi pazarlama yapiyor fakat cok kesinti yapiyor  . yani  kendiniz satarsaniz  yani yayinladiginiz indirim kupon kodlari ile  daha fazla kazanirsiniz   bunuda sosyal medya ile yaparsiniz en iyi. kendi takipcibiz olmasina gerekyok   ben mesela instegramda 50 binbin kisilik guruplara kupon kodu veriyorum o kon uzerinden alim oldugunda onlara komisyon veriyorum diger sey  udemyde arastirma yapmanizi tavsiye ederim vereceginiz dersi eger baska kimse koymamissa siteye ve talep varsa iyi tutuyor  

teşekkürler bilginizi paylaştığınız için 🙂

Faruk bey selamlar ,ben de nasil görünebilirligimi arttirabilirimin yollarini ariyordum sizin yorumunuzu okudum.Yani Udemy de ozel uyelik gibi secenekler yok.Bu durumda insanlar daha fazla nasil gorebilirler?Kupon olayi nasil isliyor?

tesekkur ederim

@FARUKKEMALK800 wrote:

udemy kendi pazarlama yapiyor fakat cok kesinti yapiyor  . yani  kendiniz satarsaniz  yani yayinladiginiz indirim kupon kodlari ile  daha fazla kazanirsiniz   bunuda sosyal medya ile yaparsiniz en iyi. kendi takipcibiz olmasina gerekyok   ben mesela instegramda 50 binbin kisilik guruplara kupon kodu veriyorum o kon uzerinden alim oldugunda onlara komisyon veriyorum diger sey  udemyde arastirma yapmanizi tavsiye ederim vereceginiz dersi eger baska kimse koymamissa siteye ve talep varsa iyi tutuyor  

Merhabalar,

Naçizhane önerilerimi paylaşmak isterim. Bence bu serüvene başlarken en son kaygılanacağın şey öğrenci olmalı. Çünkü bu aslında işi yaptıktan sonra odaklanılması gereken bir konu. Kursları çekerken başka konulara odaklanmalısın. Eleştirmen için de bence insanın kendisi yeterli.

Örneğin 

Kurs gerçekten bir şeyler öğretiyor mu?

Teknik olarak kullandığım donanımlar yeterli mi? Mikrofon, kayıt programı vs...

Ekran kaydı alırken 1 saniyeden fazla duraklamalarım oluyor mu?

Takıldığım yerde "eee" gibi cümleleri çok kullanıyor muyum?

Öğrenci dinlerken onu rahatsız edecek şekilde bazı kelimeleri tekrar ediyor muyum?

Örneğin "Dolayısıyla" kelimesinin çok tekrar edilmesi hiç hoş bir izlenim bırakmıyor dinleyende. Ya da "görüldüğü üzere" kelimesinin çok tekrar edilmesi.

Ya da "Yani" ve "Hani" kelimeleri. Günlük hayatta kullanırken farketmiyoruz ama online eğitimde eğreti duruyor.

Hazırladığım örnekler ilgi çekici mi?

Hazırladığım videolar 5-8 dk arasında mı?

Bu sorulara kendince güzel cevap verdiğinde sanıyorum öğrenci sorunun da olmayacak. 

Siz Udemy'e kaliteli içerik hazırlamışsanız eğer uzun vadede alıcısı mutlaka oluyor. Zaten sen de o sırada sosyal medya vb gibi pazarlama stratejilerine odaklanırsın.

1 buçuk yıldır Udemy'deyim. 5 tane kurs hazırladım. Udemy bana ne kazandırdı diye soracak olursan? Biraz para kazandırdı evet. (Tahmin edilen kadar değil) ama Online eğitim hazırlama becerisi kazandırdı ki bu gelecek için büyük bir yatırım.

Tekrar söylüyorum,

Bence bu serüvene başlarken en son kaygılanacağın şey öğrenci olmalı.

Udemy'de kendi beğeneceğin bir eğitimi hazırlamak bence çok daha kıymetli.

Umarım ukalalık etmemişimdir. Kendime çoğunlukla söylediğim şeylerden bazılarını paylaştım.

Sağlıcakla...

cevabınızdan çok değerli şeyler aldım kendime.. çok teşekkürler cevabınız için..

🙂

Rica ederim. Aramıza hoşgeldin. Başarılaın daim olsun inşallah. Smiley Happy

inşallah 🙂

cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
First-time course creation
Decided to take the plunge and create your own Udemy course? Check out some incredible Udemy success stories, and get inspired by your fellow instructors!
Top Liked Authors