Türkler için vergi formu doldurumu

cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Türkler için vergi formu doldurumu

Go to solution

Arkadaşlar merhaba,

Türk eğitmenler şu malum vergi formunu nasıl dolduruyor. Bu form ile Türkiye'de de vergi ödemeye mi başlayacağız.çalıştığımız kurumda sıkıntı yaratır mı bu durum, bilen var mı?

2 ACCEPTED SOLUTIONS

Go to solution

Merhaba Volkan bey,

- Vergi formunu her şekilde doldurmamız gerekiyor. Dolduracağımız formun ismi W8-BEN formu. 

- Dolduracağımız kısımları Uluslararası karakterlerle ve büyük harflerle doldurmamız gerekiyor. Örneğin benim ismimin: "ULKU KUCUKAKIN" şeklinde yazılması gerekiyor.

- Bu form esasında sadece bizim ABD vatandaşı olmadığımızı ve vergiden muaf olduğumuzu kayıt altına alıyor. 

- Biz şu an zaten her satıştan %18 vergi ödüyoruz; fakat anladığım kadarıyla bu vergiyi biz zaten Türkiye'ye ödüyoruz. Bu konu hakkında başka yönde bir bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın!! 

- Form kolay dolduruluyor; sadece tek bir kısmında "Ülkenizin ABD ile vergi indirim anlaşması var mı?" şeklinde bir soru var. Orada Evet'i tıklayıp, listeden Türkiye seçeneğini seçtim ben.. 

- Benim bildiklerim bu kadar ama ben de bu bilgileri kendi deneyimlerimle öğrendim. O yüzden LÜTFEN BU KONUDA ALTERNATİF BİLGİSİ OLAN VARSA, DÜZELTME YAPMAK İSTEYEN VARSA BURAYA YAZINIZ. Çok mutlu oluruz. 

Herkese iyi çalışmalar.

Ülkü KÜÇÜKAKIN.

View solution in original post

Go to solution

Volkan hocam, özel oranlar ve koşullar kısmına önce evet deyip bi göz attım, fazla teknik şeyler soruyordu. Ben de bunun üzerine hayır deyip orayı atladım açıkçası. 

Geçmişe dönük form yollamak istiyorum kısmına zaten hayır denmesi gerekiyor. 

Tekrar iyi çalışmalar dilerim. 

View solution in original post

10 Replies
ElianaC
Community Moderator
Community Moderator

Go to solution

Hi, @VolkanYurtseven I'll recommend you to reach out to the instructorsupport@udemy.com and the team will provide you more details.

Go to solution

Merhaba Volkan bey,

- Vergi formunu her şekilde doldurmamız gerekiyor. Dolduracağımız formun ismi W8-BEN formu. 

- Dolduracağımız kısımları Uluslararası karakterlerle ve büyük harflerle doldurmamız gerekiyor. Örneğin benim ismimin: "ULKU KUCUKAKIN" şeklinde yazılması gerekiyor.

- Bu form esasında sadece bizim ABD vatandaşı olmadığımızı ve vergiden muaf olduğumuzu kayıt altına alıyor. 

- Biz şu an zaten her satıştan %18 vergi ödüyoruz; fakat anladığım kadarıyla bu vergiyi biz zaten Türkiye'ye ödüyoruz. Bu konu hakkında başka yönde bir bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın!! 

- Form kolay dolduruluyor; sadece tek bir kısmında "Ülkenizin ABD ile vergi indirim anlaşması var mı?" şeklinde bir soru var. Orada Evet'i tıklayıp, listeden Türkiye seçeneğini seçtim ben.. 

- Benim bildiklerim bu kadar ama ben de bu bilgileri kendi deneyimlerimle öğrendim. O yüzden LÜTFEN BU KONUDA ALTERNATİF BİLGİSİ OLAN VARSA, DÜZELTME YAPMAK İSTEYEN VARSA BURAYA YAZINIZ. Çok mutlu oluruz. 

Herkese iyi çalışmalar.

Ülkü KÜÇÜKAKIN.

Go to solution

teşekkürler ülkü hocam. ülke seçiminden sonraki "özel oranlar ve koşullar"a da hayır diyoruz değil mi? son oalrak, en son sayfada, "geçmişe dönük form yollamak istiyorum" kısmını da boş bırakıyoruz sanırım değil mi?

Go to solution

Volkan hocam, özel oranlar ve koşullar kısmına önce evet deyip bi göz attım, fazla teknik şeyler soruyordu. Ben de bunun üzerine hayır deyip orayı atladım açıkçası. 

Geçmişe dönük form yollamak istiyorum kısmına zaten hayır denmesi gerekiyor. 

Tekrar iyi çalışmalar dilerim. 

Go to solution

Ülkü Hocam merhaba. Türkiye de vergi verme işlemi nasıl oluyor? Serbest meslek çalışanı olarak mı göstermek lazım bireysel kurs yayınlamak için? Nasıl bir yol izlenmelidir

Go to solution

Hocam merhaba ben japonca öğretmeniyim kurs oluşturmak istiyorum ama şirket açmak veya vergi beyanı yapmak gerekli mi yoksa udemy otomatik olarak hallediyor mu ?

Go to solution

bu formu nereye göndercez. formatı ne olacak. örnek form var mı. Eğitmen olarak dolduramadım bir türlür. yardımcı olursanız sevinirim. iyi günler

Go to solution

Mobilden giriyorum yeni indirdim uygulamayı eğitmen bölümü ingilizce türkçe dile nasıl çevirebilirim yardımcı olabilirmisiniz

Go to solution

Hocam merhaba ben japonca öğretmeniyim kurs oluşturmak istiyorum fakat vergi beyanı yapmak veya şirket açmak gerekli mi bireysel olarak para kazanabilir miyim?

Go to solution

bu soruyu bende merak ediyorum.

cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Introductions
Create a video to introduce yourself and watch other videos from instructors to get to know them. We recommend including your name, what you teach, and what you hope to learn in your video.