Vergiler

cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Vergiler

Arkadaşlar merhaba,

Udemy'de yayınladığımız kurslar için Türkiye Cumhuriyeti'ne bizim kazancımızdan vergi ödememiz gerekiyor mu ?

Örneğin youtubede 1tl para kazansak dahi şahış şirketi kurarak vergi beyanı vermemiz gerekiyor.

Aynı durum udemy'de de var mı?

Yoksa şahıs şirketi kurmamıza gerek kalmadan, udemy zaten bizim adımıza devletimize gerekli vergileri ödüyor mu ?

Cevaplarınız için teşekkür ederim

2 Replies

Merhaba @elektronakademi 

Udemy, Türk hükümetine satış vergisi ve ABD İç Gelir Servisi'ne stopaj vergisi tahsil eder. Gelir vergisi gibi kendi ülkenizde borçlu olabileceğiniz diğer vergiler, ne yazık ki tavsiye edemeyiz - bir vergi danışmanına başvurmanız gerekir.

Hey @elektronakademi 

Udemy collects and remits sales tax to the Turkish government, and withholding tax to the United States Internal Revenue Service. Any other taxes you may owe in your own country, such as income tax, we can't advise on, unfortunately -- you'll need to consult a tax advisor.

Merhaba 

Udemy vergi formu doldurma konusunda bana yardımcı olabilicek biri varsa çok sevinirim. 

Benim mali bilgim çok az formlardan da birşey anlamıyorum.

Teşekkürler. 

gkhnozen@hotmail.com adrsinden de ulaşabilirsiniz

@MariaG wrote:

Merhaba @elektronakademi 

Udemy, Türk hükümetine satış vergisi ve ABD İç Gelir Servisi'ne stopaj vergisi tahsil eder. Gelir vergisi gibi kendi ülkenizde borçlu olabileceğiniz diğer vergiler, ne yazık ki tavsiye edemeyiz - bir vergi danışmanına başvurmanız gerekir.

Hey @elektronakademi 

Udemy collects and remits sales tax to the Turkish government, and withholding tax to the United States Internal Revenue Service. Any other taxes you may owe in your own country, such as income tax, we can't advise on, unfortunately -- you'll need to consult a tax advisor.

cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Introductions
Create a video to introduce yourself and watch other videos from instructors to get to know them. We recommend including your name, what you teach, and what you hope to learn in your video.